پروفیل uPVC

  |   Uncategorized   |   بدون دیدگاه

پروفیل uPVC پروفیل ترکیب اولیه و ماده اصلی سازنده انواع پروفیلهای مورد مصرف در ساخت در و پنجره می باشد . uPVC مخفف unplasticised polyvinyl chloride بوده که % ۸۵ این ترکیب را polyvinyl chloride و یا به اصطلاح پودر PVC تشکیل می دهد . این ترکیب پلیمری یک نوع ترموپلاست مدرن متشکل از مشتقات اصلی % ۵۷ نمک و % ۴۳ گاز و نفت خام می باشد . به منظور استحصال خواص مطلوب از پروفیلهای uPVC ، علاوه بر پودر PVC مواد افزودنی دیگری نیز با پودر PVC ترکیب می گردند که شامل :

Impact Modifier جهت افزایش مقاومت پروفیل در برابر ضربات و عدم شکنندگی
Fillers جهت افزایش استحکام و مقاومت پروفیل
Lubricants روان کننده ها جهت تولید پروفیل با سطوح صاف
Titan, Heat Stabilizers افزایش مقاومت پروفیل در برابر حرارت و همچنین عدم تغییر رنگ در برابر تابش اشعه ماوراء بنفش ( UV )

ماده ترکیبی پروفیل uPVC قابل بازیافت بوده و آلودگی محیط زیستی را ندارد .

سیر تکامل:

چوب یک ماده طبیعی است و اگر چه انواع مختلفی از چوب وجود دارد اما چوب به خودي خود در طول زمان تكامل و رشد نيافته است. ما می توانیم به آن مواد شیمیائی برای بهتر کردن کیفیت آن بیافزائیم اما چوب همچنان چوب است . آهن را شاید بتوان قدیمیترین فلزی نامید که انسان از آن در صنایع مختلف استفاده کرده است ، اما آهن همانند دیگر فلزات عایق نبوده و دارای وزن واحد زیادی است . آلومینیم بوسیله انسان به عنوان یکی از سبکترین فلزات دنیا کشف شده است . اما از زمان کشف آن ، آلومینیم تکامل نیافته و همیشه ایرادات و نواقص خود را دارد .
پروفیل uPVC از پلاستیک پایه تا یکی از پیچیده ترین و تحقیقاتی ترین تولیدات دنیا تکامل یافته است . همانند دستکاری کردن DNA ، محققان تمام فواید چوب ، آهن و آلومینیم را به آن افزوده و معایب آنها را در پروفیل uPVC از بین برده اند .

رنگ بندی:

پروفیل uPVC به دلیل رنگ ترکیبات مواد اولیه عمدتاً بر پایه رنگ سفید تولید می گردند ، که این سفیدی و شفافیت نیز با توجه به فرمولاسیون و مواد خام مورد استفاده شده در هر شرکت متغیر بوده به طوریکه در مقایسه تولیدات شرکتهای مختلف تفاوت رنگ و شفافیت قابل رویت می باشد
شرکتهای تولید کننده پروفیل uPVC علاوه بر تولید پروفیل های سفید جهت افزایش تنوع محصولات خود و پاسخ گویی به سلایق مشتریان و بر طرف نمودن نیازهای معماران در طراحی نمای داخلی و بیرونی ساختمان اقدام به تولید پروفیل با رنگ بندی متنوع نموده اند .
۱ – پروفیل های سفید با پوشش رنگ اکریلیک
۲ – پروفیل های سفید با پوشش یک طرف لمینت جهت استفاده در نمای داخل و یا خارج ساختمان
۳ – پروفیل های قهوه ای روشن و یا تیره با پوشش دو طرف لمینت
علاوه بر پروفیل uPVC رنگی لمینت شده ، امکان رنگ پروفیل uPVC با رنگ های مخصوص نیز وجود دارد . با این روش تنوع رنگ بسیار زیاد بوده و پوشش رنگ کاملاً مقاوم و دارای ۱۰ سال گارانتی می باشد .

 

انواع پروفیل uPVC:

Products-Pro-11-1    WinClass

Products-Pro-13-1    Products-Pro-14_1

VistaBest

بدون دیدگاه

ارسال یک دیدگاه