یو پی وی سی

  |   اخبار   |   بدون دیدگاه

سوالات متداول در مورد در و پنجره یو پی وی سی uPVC:

 

سوالات عمومی نصب در و پنجره هاي uPVC

 

در و پنجره هاي یو پی وی سی ابتدا به وسيله پيچهاي مخصوص به قاب فلزي تعبيه شده در ساختمان متصل گرديده و سپس با فوم مخصوص درزگيري و عايق بندي مي شود. فوم مخصوص نصب در ابتدا به صورت ژله بوده و پس از چند ساعت بعد از نصب سخت شده و با افزايش حجم خود باعث استحكام بسيار زيادي مي گردد. در نهايت با ماستيك یا سیلیکون محل نصب تسطيح و آب بندی مي گردد.

به لحاظ آنكه توليد در و پنجره هاي یو پی وی سی در پنجره كاملاً مكانيزه بوده و با ماشين آلات پيشرفته و تمام اتوماتیک انجام مي گيرد، توليد آنها نسبت به در و پنجره هاي آهني، آلومينيمي و چوبي سريعتر است. نصب در و پنجره هاي یو پی وی سی نيز احتياج به عمليات بنايي نداشته و با پيچهاي مخصوص به ساختمان متصل شده و با فوم مخصوص درزگيري و عايق مي شود. به همين دليل عمليات نصب نيز بسيار سريع است. به طور مثال براي يك ساختمان ۶ واحدي با تعداد درب و پنجره هاي استاندارد، كل پروژه از شروع توليد تا نصب نهايي ۱۵ تا ۲۰ روزكاري مي باشد كه شامل ۱۲ تا ۱۵ روز توليد در كارخانه و ۳ تا ۵ روز نصب در محل پروژه مي باشد.

برای درزبندی و عایق بندی مناسب در و پنجره هاي یو پی وی سی، پس از نصب، اطراف هر پنجره بایستی فوم و ماستیک یا سیلیکون مرغوب کاملا پوشانده شود. فوم باید قابلیت حجیم شدن را داشته باشد، چنانچه قبل از فوم زدن، محل نصب کمی خیس شود فوم بهتر و توپرتر خواهد شد. ماستیک یا سیلیکون مناسب نسبت به محل نصب متفاوت است. بر روی سنگ، گچ، کاشی و … هر کدام ماستیک مخصوص خود را می طلبد. ممکن است یرخی از ماستیکها پس از مدتی بسته به زیرکار دچار ترکیدگی شود. برخی ماستیکها حالت ارتجاعی دارند و بعضی از آنها حالت خمیری. واحد نصب باید با توجه به زیر کار از ماستیک مناسب استفاده کند.

بر خلاف در و پنجره هاي ديگر ، در و پنجره هاي یو پی وی سی به لحاظ آنكه احتياج به عمليات ساختماني ندارند مي توان در آخرين مرحله ساخت پيش از رنگ كردن ديوارها و يا نصب كاغذ ديواري نصب گردند. فقط در هنگام ساخت ساختمان بهتر است يك قاب فلزي در ديوارها تعبيه گردد تا در و پنجره هاي یو پی وی سی بوسيله پيچهاي مخصوص و فوم مخصوص به آن اتصال گردد. در غیر این صورت پنجره ها روی سنگ و دیگر مصالح ساختمانی نصب می گردد.

 

درحال حاضر از نظر وزارت مسکن و شهرسازی،کدام مواد مصرفی برای در و پنجره ها تایید می شود؟

طبق آخرین مصوبه هیآت وزیران مورخ مهر ۸۸، تمامی انبوه سازان موظف به اجرای پنجره با شیشه دوجداره شده اند و از مواد مصرفی موجود، فقط uPVC و آلومینیوم ترمال بریک مورد تایید هستند.

 

آیا ممکن است در و پنجره های uPVC تغییررنگ بدهند؟

در صورتی که پروفیل uPVC بکار رفته در ساخت پنجره از نوع مرغوب نباشد و با شرایط اقلیمی کشور ایران تطابق نداشته باشد ممکن است در دراز مدت تغییر رنگ دهد. امروزه اکثر پروفیل های شناخته شده فورمولاسیون خود را از این لحاظ اصلاح کرده اند و پیشنهاد می شود که از خرید پنجره با پروفیل های بی نام نشان و یا پروفیل هایی که برخی تولیدکنندگان از انبار ضایعات سازندگان پروفیل خارجی تهیه می کنند اجتناب کنید.

 

آیا در و پنجره های uPVC پس ازمدتی دچار افتادگی می شود؟

مواد uPVC از نوع پلیمری می باشد که این مواد ذاتا دچار تغییرشکل می گردند. بخصوص بهره گیری از شیشه های دوجداره سنگین این عامل را تشدید می کند. برای رفع این عیب در داخل پروفیل uPVC از پروفیل گالوانیزه با ضخامت استاندارد استفاده می گردد. برخی تولیدکنندگان با رعایت نکردن این موضوع و عدم قرار دادن پروفیل گالوانیزه در داخل پروفیل uPVC یا استفاده از نوع باریکتر آن که قیمت پایین تر محصول نهایی را به همراه دارد. استفاده از این پنجره ها در طولانی مدت باعث افتادگی پنجره و باز و بسته شدن سخت آن می شود. همچنین در ساخت پنجره ها باید متناسب با اندازه لنگه های بازشو از لولای مناسب در انواع ۷۵ میلیمتر، ۱۰۰ میلیمتر و لولای مخصوص در قابل تنظیم استفاده شود. در صورت رعایت استانداردهای تولید،در و پنجره هاي یو پی وی سی در طول سال ها استفاده همراه کیفیت اولیه خود را حفظ خواهد کرد.

 

در و پنجره های uPVC چه رنگي هستند؟

رنگ اصلي uPVC سفيد بوده و هرچه رنگ آن سفيدتر و براق تر باشد بهتر است. يكي از مزاياي در و پنجره هاي یو پی وی سی رنگ سفيد آن است كه در برابر اشعه ماوراء بنفش (UV) كه براي انسان مضر مي باشد مقاوم است. رنگ پروفيل uPVC مرغوب به مرور زمان نبايد تغيير كرده و زرد رنگ شود. يكي از موارد ضمانت نامه تغيير نكردن رنگ پروفيل در و پنجره هاي یو پی وی سی توليدی در طي ۱۵ سال مي باشد. در مورد ساختمانهايي كه به لحاظ رنگ نماي ساختمان احتياج بهدر و پنجره هاي یو پی وی سی طرح چوب دارند، اين امكان وجود دارد كه با ورقه هاي مخصوص طرح چوب، پروفيل uPVC را لمينت كرده و آنرا به طرح چوب دلخواه تغيير داد. همچنین با استفاده از رنگهای مخصوص پروفیل uPVC و بهره بردن از دستگاههای مخصوص می تواند پروفیل پنجره را با هر رنگی از نوع عادی و متالیک رنگ آمیزی کرد که این نوع رنگ هم به لحاظ عدم تغییر رنگ دارای گارانتی ۱۵ ساله می باشد.

 

آيا آب به داخل در و پنجره هاي uPVC نفوذ مي كند؟

به سبب طراحي خاص در و پنجره هاي یو پی وی سی  كه هر فريم به صورت يك تكه مي باشد و همينطور استفاده از زوارهاي مخصوص آب بندی به هيچ وجه آب به داخل در و پنجره هاي یو پی وی سی  نفوذ نمي كند. ضمن آنكه محفظه هايي نيز در آن تعبيه مي شود كه در صورت نفوذ آب (در هنگام شستشو و بارش باران) ، آب از انتهايدر یا پنجره هاي یو پی وی سی تخليه شده و به داخل نفوذ نكند.

 

 

 

انواع در و پنجره های یو پی وی سی

انواع پروفیل 

محصولایت عایق پنجره اصفهان

یراق آلات کاله Kale

یراق آلات روتو Roto

بدون دیدگاه

ارسال یک دیدگاه